içinde

Ev Yapımı Torpil Pasta Tarifi – Ev Yapımı Torpil Pasta Nasıl Yapılır?

Ev Üretimi Torpil Pasta Tanımı – Konut Üretimi Torpil Pasta Nasıl Yapılır?

Ev İmali Torpil Pasta Tanımı İçin Malzemeler

  • 4 yaprak milföy hamuru
  • Yağlı kağıttan yapılmış huniler

Muhallebisi için;

  • 1 paket vanilyalı toz puding
  • 1, 5 su bardağı süt

Süslemek için;

  • Hindistan cevizi
  • Renkli şekerlemeler
  • Pudra şekeri

Ev İmali Torpil Pasta Tanımı Yapılışı

Sevgili arkadaşlar bugün sizlere fevkalade bir tanımım var. Bugün torpil tatlısı yapacağız. Haydi tanımın üretimine geçelim;

Öncelikle külahlarımızı hazırlamakla işe başlayalım. Aslında bu külahların hazır metal olanları var ama ben de olmadığından ötürü iş başa düştü ve kendi külahımı kendim yaptım. İsteyenler hazır olanlarlada yapabilirler. Birinci evvel yağlı kâğıttan dikdörtgen kesimler kesilir. Ve kağıtlar huni biçiminde sarılır.

Sıra geldi milföylere.. Milföy yaprakları merdaneyle boylamasına açılır, ve uzunluklarının uzaması sağlanır. Her milföy yaprağı boylamasına olmak üzere 3 modüle kesilir. Her kesim hunilerin etrafına sarılır. (Hunilerin en alt kısmından ve en üst kısmından biraz boşluk bırakın, böylelikle pişmiş milföyleri hunilerden kolay çıkarabilirsiniz.)

Hunilere sarılmış milföyler yağlanmış fırın tepsisine dizilir. 200 derece fırında 10-15 dakika denetimli olarak pişirilir.

Muhallebinin imali; Derin bir tencereye vanilyalı toz puding ve süt eklenir.  karıştırılarak pişirilir.Muhallebinin soğuması sağlanır.

Ilık sıcaklıktaki pişmiş milföyler hunilerden çıkarılır. Krema sıkma torbasına muhallebi doldurulur. Pişmiş milföylerin içine muhallebi sıkılır. Milföylerin etrafı hindistan cevizine bulanır. Süslemek içinde üzerilerine pudra şekeri serpilir.

HERKESE AFİYET OLSUN.. 🙂

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaşarlı Tost Tarifi Tarifi – Kaşarlı Tost Tarifi Nasıl Yapılır?

Nefis Bir Ara Öğün Tarifi – Nefis Bir Ara Öğün Nasıl Yapılır?