içinde

Fırında Baharatlı Patates Tarifi (videolu) Tarifi – Fırında Baharatlı Patates Tarifi (videolu) Nasıl Yapılır?

Fırında Baharatlı Patates Tanımı (videolu) Tanımı – Fırında Baharatlı Patates Tanımı (videolu) Nasıl Yapılır?

Köftenin, kebapların yanına yakışan fırında baharatlı patatesler herkes tarafından çok sevilerek tüketilmektedir. Fırında elma dilim patatesler olağan patates kızartmasına nazaran daha az yağ oranına sahip olmaktadır. Bu sebeple daha çok tercih edilmektedir. Kurtarıcı bir tanım olan fırında baharatlı patatesi et yemeklerinizin yanında tüketebileceğiniz üzere yanına taban sos biçiminde hazırlayacağınız baharatlı yoğurtla da tüketebilirsiniz. Büyük küçük herkesin seveceğine inandığım fırında baharatlı patates nasıl yapılır? bu tanımımda anlatamaya çalıştım. Tanımımı denemeyi ve defterinize eklemeyi unutmayın. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Fırında Baharatlı Patates Tanımı (videolu) İçin Malzemeler

 • 3 adet patates
 • 1 er çay kaşığı tuz, karabiber, pulbiber
 • Yarım yemek kaşığı nişasta yahut un
 • Sıvı yağ

Fırında Baharatlı Patates Tanımı (videolu) Yapılışı

 1. Patateslerin kabuklarını soyarak dilimleyin, çok ince olmasın. Şayet ince kabuklu ise patatesleriniz soymanıza gerek yok.
 2. Dilimlediğiniz patatesleri tepsiye alın ve üzerine baharatları ekleyin ve düzgünce harmanlayın. Ben tuz, karabiber ve pulbiber kullandım lakin sevdiğiniz öteki baharatları da ekleyebilirsiniz.
 3. Daha sonra tepsiye dizelim.
 4. Üzerlerine sıvı yağ gezdirelim.
 5. Önceden ısıttığımız 180 derece fırında patatesler kızarana kadar pişirin.

Afiyet olsun.

Fırında patates kaç derece pişer?

 • Fırında patateslerinizi pişirme derecesi fırınınızın performansına nazaran değişiklik gösterecektir. Fakat olağan kaidelerde 180°C ile 200°C ortasında değişmektedir.

Fırında patates kilo aldırır mı ?

 • Fırında patates ile yağda kızartılmış patates ortasında kalori açısından çok fark vardır. Yağda kızartılmış patates daha fazla yağ içerdiği için kilo denetimi sağlayanlar için gerçek bir seçim değildir. Onun yerine fırında patates yemeleri kilo aldırmayacaktır. Lakin fazla yememeye ve yanında yenilen yiyeceklere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Fırında patates tepsiye yapışmaması için;

 • Fırında yapacağınız patateslerin tepsiye yapışmaması için yağlı kağıt sermeniz gerekmektedir. Şayet yağlı kağıdınız bulunmuyorsa fırın kabınızı yağlayabilirsiniz. Bu büsbütün yapışmayı ortadan kaldırmasa da seviyeyi en aza indirecektir.

Fırında patates kalori

 • Orta byüklükteki 1 adet fırında patates yaklaşık olarak 131 kaloriye denk gelmektedir.

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cake Pops Tarifi – Cake Pops Nasıl Yapılır?

Bayat Keklerden Top Yapımı Tarifi – Bayat Keklerden Top Yapımı Nasıl Yapılır?