içinde

Patlamış Mısır Keyfi Karamelli Popcorn Tarifi – Patlamış Mısır Keyfi Karamelli Popcorn Nasıl Yapılır?

Patlamış Mısır Keyfi Karamelli Popcorn Tanımı – Patlamış Mısır Keyfi Karamelli Popcorn Nasıl Yapılır?

Patlamış Mısır Keyfi Karamelli Popcorn Tanımı İçin Malzemeler

  • Yarım çay bardağı kuru Mısır
  • Bir kaç damla sıvı yağ

Karamel sos için

  • 1 su brdgi toz şeker
  • 1 ymk kaşığı tereyağı

Patlamış Mısır Keyfi Karamelli Popcorn Tanımı Yapılışı

Yok bu türlü bir Mısır keyfi :))) turkiye de patlamış Mısır denince tuzlu yaparız, tuzlu biliriz. Avrupa ve ABD de tuzlusu bilinmez.
Buralarda şekerli yani karamelli bulursunuz. Fransa’ya birinci geldigimde çok garipsemiştim şekerli mısırı hatta hiç sevmemiştim tadını fakat artık acayip sever oldum. Tatlıyla aranız uygunsa Ee patlamış mısırı da kim sevmez ki :)) o vakit bu lezzet deneme paha :)) nitekim vazgeçilmeziniz olacak diyirum diğer da demiyorum.

Derin ve geniş tavaya çok az yag koyun ve mısırları ek edip kapağı kapatın. 1-2 dk sonra mısırlarıniz patlamaya başlayacak tavanızı sallayın orta ara ki patlamamış Mısır kalmasın hepsi paylayip hazır olunca geniş bir kaba alın (ben yeniden birebir tavayı kullandım) toz şekeri tavaya aktarın ve hic karıştırmayın yalnızca tavayı saga sola egdirin şeker eriyip rengi değişince bir ymk kaşığı tereyağını ek edin ve karıştırın. Patlattığınız mısırları karamelin üzerine döküp karıştırın ve servis edeceğiniz geniş ve derin kâseye aktarın. Mısırlar yapışacaktır fakat tahta kaşıkla karıştırın ayrılırlar basitçe. Artık mısırlarıniz hazır çıtır çıtır keyfini çıkarın afiyet olsun :))

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mini Loempia Tarifi – Mini Loempia Nasıl Yapılır?

Kumpir Yapımı Tarifi – Kumpir Yapımı Nasıl Yapılır?